pharma1.jpg
HomeO nás Profil firmyDivize Pharma

Divize Pharma

Divize PHARMA vyrábí, balí a distribuuje generické léčivé přípravky v mnoha silách a formách.

Skládá se z:

  • tradiční výroby kapalných lékových forem v podobě roztoků, kapek, sirupů doplněných výrobou měkkých želatinových tobolek a globálním centrem výroby nosních sprejů pro celou korporaci Teva.
  • sofistikované výroby cytostatik (tj. látek, které se používají k léčbě nádorových onemocnění).
  • velkokapacitní výroby pevných lékových forem, tj. tablet a tvrdých želatinových tobolek.

Přípravků tekuté lékové formy se ročně v Teva Czech Industries vyrobí téměř 1,6 milionů litrů a více než 35 milionů různých balení produktů se zabalí. Mnohé z nich jsou dobře známé i laikům, např. produkty pomáhající především při respiračních onemocněních a kašli (Sanorin®, Stoptussin®, Stopangin®, Jox® či Thymomel®).

Ve speciálním provozu se vyrábějí měkké želatinové tobolky. Jak název vypovídá, vyrábějí se ze želatiny a jejich obsah je tekutý. Jejich obsahem je pod více obchodními názvy pro různé země účinná látka cyklosporin, vyráběná dle originálního postupu vyvinutého v rámci firemního výzkumu a vývoje. Brány závodu jich v roce 2014 opustilo více než 43 milionů kusů.

Zcela specifickou částí výroby je výroba cytostatik, kde výroba probíhá v přísně kontrolovaném, hermeticky uzavřeném prostředí. Těchto tablet, primárně určených k léčbě onkologických onemocnění, se v roce 2014 v Teva Czech Industries vyrobilo (a zabalilo) více než 160 milionů. Tento segment výroby se dynamicky rozvíjí. Ještě v roce 2012 se cytostatických tablet v Opavě vyrobilo o téměř 30 miliónů kusů méně, zároveň firma masivně investuje do dalšího rozvoje příslušných výrobních kapacit.

Samostatnou „výrobní kapitolou“ naší společnosti je tzv. Nový závod – špičkový moderní výrobní provoz pro výrobu pevných lékových forem, tj. tablet a tobolek. Nový závod byl vystavěn v letech 2009-2010 a s jeho zprovozněním v Opavě započala historicky první velkoobjemová produkce tablet. V roce 2014 se jich zde vyrobily již 4,7 miliardy kusů. Téměř celý tento objem vyrobených léčiv putuje na náročný trh USA a výrazným způsobem tak mění mapu tradičních odbytišť, kdy procentuálně největší objemy produkce pohltil ruský trh. Zatímco v roce 2010 Teva Czech Industries do USA vyvezla 11% produkce, v roce 2014 vývoz do této destinace činil již 43%. Rusko tak v roce 2014 obsadilo druhou příčku se 17%. Významná část vyrobených léčiv zůstává v České republice (cca 7%) a na Slovensku (cca 6%). V desítce největších vývozních zemí dále najdete Polsko, Maďarsko, Ukrajinu, Velkou Británii, Německo a Nizozemí. Nicméně výrobky české farmaceutické továrny z východní části republiky znají např. v Singapuru, exotickém Thajsku, vzdáleném Chile a Peru, Jižní Africe i Austrálii.

Celkově divize Pharma vyváží přes 90% své produkce, a to do několika desítek zemí celého světa.

© 2018 Design: Graphic House | Tvorba a provoz: ISSA CZECH